Vsmart Extensions
Pokazy Historyczne

Wykonuję pokazy obróbki bursztynu z okresu średniowiecza lub okresu wpływów rzymskich. Podczas pokazu są prezentowane kopie ówczesnych ozdób wykonane replikami narzędzi z tamtych czasów - wiercenie, cięcie, szlifowanie, polerowanie, toczenie, itp. W czasie pokazu opowiadam o bursztynowych ozdobach, amuletach i wierzeniach z nimi związanymi. Omawiam w czasie pokazu czym cechują się bursztyny (kolor, przejrzystość, twardość, kruchość, z inkluzjami), gdzie je można znajdować jak wydobywać i kiedy.

Przeprowadzam także warsztaty gdzie niemal każdy może spróbować swoich sił z obróbką bursztynu narzędziami historycznymi gdzie instruuję i uczę jak używać narzędzi i jak je stosować by z niekształtnej bryłki bursztynu stworzyć ozdobę.

Wykonuję także pokaz ogniowy (fireshow) dwuosobowy, stworzony z pyłu bursztynowego. Do tego celu musi być zapewniony wolny teren o wymiarach 40m x 40m, na którym Straż Pożarna i Straż Miejska zezwala na tego rodzaju pokaz (organizator informuje straż pożarną i Straż Miejską {gminną} o miejscu i czasie takiego pokazu). Czas pokazu to około 15 minut. Kule ognia i techniki ich miotania czy tworzenia są różnego rodzaju: krótkie ale szerokie jak grzyb atomowy albo długie, przecinające powietrze po paraboli lub jedne i drugie połączone. Powstają też kule ognia, które tworzą słup ognia na wysokość 15 m. Ciepło jest odczuwalne w odległości do 15 m. Efektowny spacer z kulą sięgającą rozmiarów 1,5-2 m, na odległość 100 m. Poza kulą ognia powstaje przy tym czarna chmura gęstego dymu – w nocy ledwie widoczna, ale zauważalna na zdjęciach. W dzień można stworzyć czarne koła dymu...

 

Komentarze ()